×
 • Sport
 • Sport

  Bordi i FBK-së i emëron anëtarët e Komisionit të Garave

  FrontOnline
  19 Shtator 2023

  Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK), duke u bazuar në kompetencat që dalin nga Neni 24 i Statutit, si dhe bazuar në Rregulloren e Punës së Bordit të FBK-së, më 19.09.2023, sot i ka emëruar anëtarët e Komisioneve të FBK-së për edicionin 2023/24 si në vijim:

  Komisioni i Garave i FBK-së:

  Armend Hamiti (Kryetar);

  Arben Polloshka (Anëtar);

  Arianit Shala (Anëtar).

  Komisioni Disiplinor i FBK-së:

  Fidan Hamiti (Kryetar);

  Omer Daku (Anëtar);

  Afrim Kamishi (Anëtar).

  Komisioni i Arbitrazhit të FBK-së:

  Korab Sejdiu (Kryetar);

  Lulzim Fushtica (Anëtar);

  Partin Pruthi (Anëtar).

  Komisioni për Licencim dhe Transfere i FBK-së:

  Valdet Spahija (Kryetar);

  Nexhdet Hoxha (Anëtar);

  Bekim Dugolli (Anëtar).

  Përmes investimeve, KEDS iu ofron rreth 10 mijë banorëve të Vitisë stabilitet energjetik
  Nga Rubrika
  Sport03 Tetor 2023
  Sulmuesi brazilian, Neymar ka shënuar golin e tij të parë me fanellën e Al-Hilal që prej kur u bë pjesë e tyre...
  Sport03 Tetor 2023
  Ballkani është duke u bërë gati për sfidën ndaj Dinamo Zagrebit, e vlefshme për fazën e grupeve të Ligës së Konferencës. Therandasit...
  Sport03 Tetor 2023
  Me fillim orej orës 21:00 luhet edhe gjashtl ndeshje në kuadër të Ligës së Kampionëve. Manchester United luajnë me Galatasaray në kuadër...
  Të tjera
  Lajme03 Tetor 2023
  Të shtëna me armë janë dëgjuar pak më herët në lagjën Kodra e Trimave në Prishtinë. Dyshohet se nga këto të shtëna...
  Lajme03 Tetor 2023
  Ganimete Musliu, deputete e PDK-së, ka thënë se pas sulmit terrorist në Banjskë, PDK-ja ka treguar mbështetje për Policinë e Kosovës. “Policia...
  Lajme03 Tetor 2023
  Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, ka thënë që sulmi terrorist i 24 shtatorit mund të jetë i vetmi nga Serbia....
  Bota/Rajoni03 Tetor 2023
  Tre persona janë vrarë si pasojë e të shtënave me armë zjarri në një qendër tregtare në qendër të kryeqytetit tajlandez, Bangkok....
  Lajme03 Tetor 2023
  Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë për Sigurinë Kombëtare, John Kirby tha të martën se Serbia ka filluar tërheqjen e forcave serbe përgjatë...
  Sport03 Tetor 2023
  Ballkani është duke u bërë gati për sfidën ndaj Dinamo Zagrebit, e vlefshme për fazën e grupeve të Ligës së Konferencës. Therandasit...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.