×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Bombardimet ruse gjatë natës, raportohet për dy të vrarë në Ukrainë

  FrontOnline
  19 Shtator 2023

  Dy persona janë vrarë nga sulmet ruse në qytetet e Ukrainës gjatë natës, sipas autoriteteve lokale në Lviv dhe Kherson.

  Rusia goditi tre magazina në një sulm me dronë në qytetin perëndimor të Ukrainës, Lviv herët të martën, duke shkaktuar një zjarr të madh dhe duke vrarë të paktën një person.

  Kryetari i bashkisë së Lviv Andriy Sadovyi tha se trupi i një burri që punonte në një nga magazinat ishte gjetur nën rrënoja. Reuters raporton se Sadovyi tha se magazinat ruanin dritare, kimikate shtëpiake dhe ndihma humanitare.

  Forcat ruse bombarduan gjithashtu qytetin jugor të Khersonit, duke vrarë një polic dhe duke plagosur dy civilë, tha kreu i administratës ushtarake të qytetit.

  Forcat ajrore të Ukrainës thanë se Rusia kishte lëshuar gjithsej 30 dronë dhe një raketë balistike Iskander në sulmet ndaj Ukrainës gjatë natës, dhe se 27 prej tyre ishin rrëzuar.

  Moska ka mohuar se ka shënjestruar qëllimisht civilët ose infrastrukturën civile, por që nga korriku 2023, OKB raportoi 7,283 viktima dhe 13,725 civilë të plagosur në territorin e kontrolluar nga qeveria e Ukrainës./FrontOnline/

  BAD NEWS EAGLE BËJNË HISTORI NË LIGËN E LEGJENDAVE DHE DY FINALE FANTASTIKE BASKETBOLLISTIKE TREPÇA – PEJA
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni03 Tetor 2023
  Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, doli para një gjykate në Nju Jork të hënën, për t’u përballur me akuzat për...
  Bota/Rajoni02 Tetor 2023
  Organizata Botërore e Shëndetësisë rekomandoi të hënën përdorimin e një vaksine të dytë të malaries për të frenuar sëmundjen kërcënuese për jetën,...
  Bota/Rajoni02 Tetor 2023
  Forcat ukrainase kanë arritur që me dronët kamikaz, të godasin rëndë veturat dhe pozicionet mbrojtëse të ushtrisë ruse në afërsi të Soledarit....
  Të tjera
  Lajme02 Tetor 2023
  Të dielën dyshohet se është kryer vjedhje në banesën e ministres së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, lidhur me rastin policia...
  Lajme02 Tetor 2023
  Nënkryetari i LDK-së, Anton Quni theksoi se në fillim numri i armatimit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës numërohej në gishta, por siç...
  Lajme02 Tetor 2023
  Ish-prokurori, Sylë Hoxha, ka thënë në Pressing të T7, se pasi janë hapur hetimet për Milan Radojçiqin, ka pranuar informacione më vonë...
  Lajme02 Tetor 2023
  Lisa McClain, anëtare e Komitetit për Arsimin dhe Punën në Dhomën e Përfaqësuesve në Michigan të ShBA-së, ka thënë se Kosova që...
  Bota/Rajoni02 Tetor 2023
  Forcat ukrainase kanë arritur që me dronët kamikaz, të godasin rëndë veturat dhe pozicionet mbrojtëse të ushtrisë ruse në afërsi të Soledarit....
  Lajme02 Tetor 2023
  Drejtoresha e Klinikës Plastike ,Violeta Zatriqi, ka njoftuar të gjitha gratë të cilat janë operuar nga kanceri i gjirit mund të rikonstruktojnë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.