Sport

Boksieri amerikan qëllohet për vdekje nga vëllai i tij

Boksieri amerikan qëllohet për vdekje nga vëllai i tij
11:04 | 21 Shtator 2022

Një ngjarje e trishtë ka ardhur nga Amerika ku boksieri Isiah Jones është vrarë pas një mosmarrëveshjeje me vëllain e tij.

Jones ishte 28-vjeçar dhe kishte një karrierë të mirë në boks, transmeton Demokracia.com.

Roshaën Jones, i cili ka punuar si trajner i Isiah, tha se boksieri kishte debatuar me vëllain e tij të hënën në mbrëmje përpara se të qëllohej në kokë.

Policia e Detroitit nuk e ka konfirmuar këtë informacion, por tha se një 28-vjeçar u vra pas një debati me një të afërm të hënën në mbrëmje. 

Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)

Të tjera