Sport

Bllokohet kanalizimi në Podujevë, mbulohet me fanellat e skuadrës së Llapit

Bllokohet kanalizimi në Podujevë, mbulohet me fanellat e skuadrës së Llapit
11:52 | 26 Shtator 2022

Qytetarët që banojnë pranë stadiumit të qytetit në Podujevë janë duke pasur problem me kanalizimet në atë zonë.

Sipas tyre, përgjegjës për këtë është vetë ekipi “FC Llapi”, i cili po hedh fanellat dhe veshjet sportive të skuadrës, në kanalizim.

Në videon e dërguar shihet se si kanalizimi buzë stadiumit është i rrethuar me fanella të ndotura të Llapit, të cilat po bllokojnë gypat e ujërave të zeza.

KEDS e KESCO, përmes aktiviteteve të shumta, i bashkohen fushatës kundër Dhunës me Bazë Gjinore

Të tjera