Gjuha:
×
 • Lajme
 • Ekonomi
 • Ekonomi

  Bislimi për Pakon e rimëkëmbjes ekonomike: Ky ekip i akademikëve të ekonomisë ka krijuar një ligj të pavlerë

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Ish ministri i Financave, nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Besnik Bislimi ka thënë se projektligji për Pakon për rimëkëmbje ekonomike faktikisht nuk është rimëkëmbje.

  Sipas tij, ky projektligj vetëm na tregon se çka është pandemia e jo cka është rimëkëmbja.

  “Nuk ka asnjë element brenda që ne mendojmë që do ta ndihmonte ekonominë me u ngjall dhe këtë e din edhe Qeveria. Qeveria e din që në momentit e aprovimit të këtij ligji dalin në shesh mangësitë e tij dhe duken qartazi që ky ekip i akademikëve të ekonomisë ka kriju një ligj të pavlerë”, ka thënë ai në DebatPlus./FrontOnline/

   

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për ndërprerjen e energjisë-elektrike
  Nga Rubrika
  Lajme29 Mars 2023
  Deputeti i VV-së, Arbër Rexha, ka thënë se nëse Gjykata Kushtetuese e rrëzon Presidenten për shkak të ankesës së ish-deputetit të minoriteteve, Veton...
  Lajme29 Mars 2023
  Mot stabil ditëve të ardhshme dhe rritje e temperaturave.  Në fundjavë ndryshueshëm, priten edhe rrebeshe shiu me bubullima. 29.03.2023 – Mot më...
  Lajme29 Mars 2023
  Ministri i Qeverisë Kurti, Hajrulla Çeku derisa foli për aneksin e zbatimit të marrëveshjes me Serbinë, tha se edhe mund të bëhet...
  Të tjera
  Lajme29 Mars 2023
  Ish-gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese, Kadri Kryeziu, vlerëson se gjyqtarët dhe prokurorët në Kosovë janë të nivelit evropian. Kryeziu, në Rubikon në Klan...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Një ngjarje e rëndë ndodhi pasditen e sotme në qytetin e Kavajës, ku mbetën të vdekur dy 43-vjeçarët Edmond Gosa alias Armand...
  Lajme29 Mars 2023
  Kryeministri Kurti në emisionin Debat Plus ka folur për vendimin e Gjykatës Kushtetuese pasi e shpalli të pavlefshëm Ligjin për Ndryshimin dhe...
  Sport29 Mars 2023
  I ftuar sonte në emisionin Pressing në Televizionin T7 është Ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku. Ndër tjera,...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Ashtu edhe siç ishin pritshmëritë, makina e parë elektrike turke pritet të jetë një sukses i vërtetë dhe këtë e tregojnë dhe...
  Kronika29 Mars 2023
  Një 66-vjeçar është gjetur nga familjarët e tij pa shenja jete në shtëpi. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Prizren. Rastin e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.