Lajme

Bislimi i dorëzon raport Konjufcës për marrëveshjet e dala nga dialogu me Serbinë

Bislimi i dorëzon raport Konjufcës për marrëveshjet e dala nga dialogu me Serbinë
22:14 | 10 Qershor 2021

Zëvendëskryeministri i Kosovës Besnik Bislimi, në emër të kryeministrit Albin Kurti, i ka dorëzuar kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, një raport për zbatimin e marrëveshjeve të dala nga dialogu me Serbinë.

Në raportin e publikuar nga Klankosova.tv jepen detaje të hollësishme për (mos)zbatimin e këtyre marrëveshjeve.

Më poshtë mund ta lexoni raportin:

Raporti mbi arritjet dhe sfidat në zbatimin e Marrëveshjes së Brukselit (1)

 

 

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera