Bota/Rajoni

Biden takohet nesër me liderët e Suedisë dhe Finlandës në Shtëpinë e Bardhë, do të diskutojnë për aplikimin për anëtarësim në NATO

Biden takohet nesër me liderët e Suedisë dhe Finlandës në Shtëpinë e Bardhë, do të diskutojnë për aplikimin për anëtarësim në NATO
17:03 | 17 Maj 2022

Presidenti amerikan Joe Biden do të pret në një takim liderët e Suedisë dhe Finlandës në Shtëpinë e Bardhë – për të diskutuar për aplikimin e tyre për pranim në NATO.

Kështu të paktën ka njoftuar zyra për informim e Shtëpisë së Bardhë, që theksoi se ky takim prit të ndodhë nesër.

Biden, kryeministrja suedeze Magdalena Andersson dhe presidenti finlandez Sauli Niinist, gjithashtu do të diskutojnë për “sigurinë evropiane”.

Është theksuar se do të punojnë në forcimin e partneritetit, ku do të diskutohet edhe për përkrahjen e dhënë për Ukrainën.

Prince Caffe pjesëmarrës në panairin DUBAI EXPO 2021

Të tjera