Bota/Rajoni

Biden: ShBA s’do t’i njohë kurrë pretendimet e Rusisë ndaj Ukrainës

Biden: ShBA s’do t’i njohë kurrë pretendimet e Rusisë ndaj Ukrainës
22:44 | 29 Shtator 2022

Presidenti amerikan, Joe Biden është zotuar se Shtetet e Bashkuara nuk do t’i njohin kurrë pretendimet e Rusisë mbi Ukrainën.

Kjo derisa Moska po përgatitej të aneksonte disa zona të okupuara të Ukrainës, raporton Sky News, transmeton Klankosova.tv.

Biden denoncoi referendumet që forcat pro-ruse zhvilluan në zonat e Ukrainës si një “mashtrim absolut”, duke thënë se rezultatet u prodhuan në Moskë.

Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit

Të tjera