Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Biden: Njerëzit mund të vdesin nëse administrata ime e ardhshme pengohet nga Trump

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Joe Biden ka paralajmëruar se “njerëzit mund të vdesin” nëse administrata e tij presidenciale e ardhshme vazhdon të pengohet nga Donald Trump.

  Duke folur në Delaware, presidenti i zgjedhur tha se ishte i nevojshëm bashkërendimi për të luftuar shpërthimin e koronavirusit, njofton Klan Kosova.

  Refuzimin e Trumpit për të pranuar rezultatin e zgjedhjeve, Biden e quajti krejt të papërgjegjshëm, pavarësisht thirrjeve që të pranojë humbjen.

  “Kjo nuk është një lojë”, shkroi ish-zonja e parë Michelle Obama në rrjetet sociale.

  Presidenti i zgjedhur Biden ka 306 vota në kolegjin zgjedhor, duke kapërcyer pragun prej 270 të nevojshëm për të fituar.

  Megjithatë, të hënën Trump shkroi në Twitter: “Unë fitova Zgjedhjet!”

  Shqipëria mbushet me turistë kosovarë falë Sharr Travel
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Pas “Lasgushit”, “Migjenit” dhe “Naimit”, linjës shqiptare të fluturimeve ajrore “Air Albania” i shtohet edhe aeroplani “Fishta”, për nder të poetit të...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Bordi i Fondit Monetar Ndërkombëtar miratoi të premten një paketë ndihme prej 15.6 miliardë dollarësh të nënshkruar më 21 mars me qeverinë...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Presidenti rus, Vladimir Putin, ka nënshkruar dekretin për miratimin e konceptit të përditësuar të politikës së jashtme të Rusisë. Kremlini bëri të...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Kryetari i Unionit Shqiptar në Kroaci, Esat Çollaku, ka thënë se ka parë një mobilizim të jashtëzakonshëm përpara fillimit të “Marshojmë për...
  Lajme31 Mars 2023
  Lidhja Demokratike e Kosovës e ka cilësuar rritjen e çmimit të energjisë si të padrejtë e të papërballueshëm për qytetarët. Në faqen...
  Lajme31 Mars 2023
  Sa herë që dilte nga shtëpia, me vete merrte edhe biçikletën. Fundjavën që lamë pas, atë e la në vendin e zakonshëm,...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Shqiptarja Zenepe Uruci, 56 vjeçe u vra pasditen e djeshme në Itali nga bashkëshorti i saj Xhafer Uruci, 62 vjeç. Shqiptari e goditi 5...
  Vip31 Mars 2023
  Donald Veshaj ka thumbuar Olta Gixharin por edhe Efin për eksperiencën e tyre në Big Brother Vip Albania. Në programin që drejtohet...
  Ekonomi31 Mars 2023
  Kosova dhe Maqedonia e Veriut kanë nënshkruar sot një memorandum mirëkuptimi në mes të dy prodhuesve më të mëdhenj të energjisë elektrike...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.