[wp-story]

Bota/Rajoni

Biden do ta marrë vaksinën e dytë anti-Covid të hënën

Biden do ta marrë vaksinën e dytë anti-Covid të hënën
00:03 | 09 Janar 2021

Presidenti i sapo-zgjedhur Joe Biden do të marrë dozën e tij të dytë të vaksinës së koronavirusit të hënën, 21 ditë pasi ai mori dozën e parë, konfirmoi sekretarin e ardhshëm dhe shtypjen Jen Psaki në një konferencë.

Zëvendës-presidentja Kamala Harris do t’i bashkëngjitet në një javë më vonë, tha Psaki, raporton CNN.

Deri në 35 anëtarë të administratës do të marrin vaksinën, në koordinimin me Njësinë Mjekësore të Shtëpisë së Bardhë.

“Graniti” hap showroom-in e dytë në Prishtinë (VIDEO)

Të tjera