×
 • Lajme
 • Lajme

  Bexhet Xheladini i LDK-së zgjedhet kryetar i Dragashit

  FrontOnline
  16 Nëntor 2021

  Bexhet Xheladini, nga Lidhja Demokratike e Kosovës, tashmë edhe zyrtarisht është kryetar i ri komunës së Dragashit.

  Nga rezultati i përgjithshëm i zgjedhjeve lokale të vitit 2021, LDK do të udhëheq me tetë komuna, përfshirë edhe Dragashin.

  Ndërkaq, vlen të theksohet se në këto zgjedhje, LDK është partia e parë në vend me vota për asamble komunale, duke marrë mbi 170 mijë gjithsej.

  E veçanta tjetër e këtyre zgjedhjeve, e cila është në favor të LDK-së, është edhe rikthimi i kësaj partie në udhëheqjen e Prishtinës, në krye me Përparim Ramën.

  Njohësit e zhvillimeve politike në vend, zgjedhjet lokale të vitit 2021, po i vlerësojnë si zgjedhje të rikthimit të madh të LDK-së.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për vendet që s’do të kenë rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme14 Korrik 2024
  Në tubimin në Butler në shtetin e Pennsylvania derisa ish presidenti amerikan po mbante fjalim dëgjohen të shtëna rresht dhe sipas pamjeve...
  Lajme13 Korrik 2024
  NATO i dha fundit takimit të saj vjetor në kryeqytetin e Shteteve të Bashkuara, duke festuar 75 vjetorin e formimit dhe marrë...
  Lajme13 Korrik 2024
  Sllobodan Vukçeviq, ambasadori i Serbisë në Tiranë, ka thënë se Serbia është e gatshme të zhvillojë marrëdhënie në të gjitha fushat me...
  Të tjera
  Lajme13 Korrik 2024
  Kryeministri i Kosovës, e ka përkujtuar masakrën e Poklekut. Ai tha se Serbia me projektin e saj “Paktoi”, vrau edhe foshnje të...
  Lajme13 Korrik 2024
  Nënkryetari i Prishtinës, Alban Zogaj, ka bërë të ditur se rruga nga rrethi i vogël i Arbërisë e deri te rrethi i...
  Lajme13 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka publikuar listën e plotë të zyrtarëve që i ka takuar gjatë vizitës së saj në Washington...
  Lajme13 Korrik 2024
  Sipas World Population Review, disa vende luftojnë më shumë me divorcin se të tjerët. Këto janë të dhënat për vitin 2022 dhe...
  Lajme13 Korrik 2024
  Shtetet e Bashkuara mirëpritën samitin me rastin e 75-vjetorit të themelimit të NATO-s në kohë të trazuara politike. Ndërkohë që sulmet e...
  Lajme13 Korrik 2024
  Është përfshirë nga zjarri një trafo e rrymës në fshatin Sopijë në Suharekë. “Rreth orës 16:45 në fshatin Sopijë përfshihet nga zjarri...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.