[wp-story]

Bota/Rajoni

Besojeni ose jo! Një tigër, luan dhe ariu janë miq prej 15 vitesh (FOTO)

Besojeni ose jo! Një tigër, luan dhe ariu janë miq prej 15 vitesh (FOTO)
15:33 | 11 Janar 2020

Kemi parë miqësi të ndryshme mes kafshëve, që nga qentë dhe elefantët së bashku e deri të macet dhe dhelprat.

Por, është gati e pabesueshme të shohësh një ari të zi amerikan, një luan afrikan dhe një tigër nga Bengali që të jetojnë bashkë në harmoni.

Kjo është diçka mahnitëse dhe gati-gati duket si një përrallë. Ariu Baloo, luani Leo dhe tigri Shere Khan kanë kaluar 15 vitet e fundit duke bashkëjetuar paqësisht në “Strehën e Kafshëve të Noes” në Gjeorgji.

“Petrol Company” ul çmimet për 15 %. Ja sa kushton një litër naftë

Të tjera