Bota/Rajoni

Besa Shahini largohet nga posti i ministres së Arsimit

Besa Shahini largohet nga posti i ministres së Arsimit
18:37 | 14 Shtator 2020

Evis Kushi do të jetë ministrja e re Arsimit.

Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi Rama në një komunikim direkt dhe bisedim me ministren aktuale Shahini dhe pasuesen e saj.

Kryeministri Edi Rama ndërsa falenderoi Shahinin për punën e bërë , njoftoi se Kushi do jetë ajo që do vazhdojë me punën e saj.

Ndërkohë kjo e fundit, deputete e PS në Elbasan tha se: Është privilegj shumë e lartë, pas 7 vitesh në politikë të jem në ministri, përgjegjësi shumë e lartë.

 

Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit

Të tjera