×
 • Lajme
 • Lajme

  Berisha: Vjosa Osmani e kontrabandoi votën e Pacollit për tu zgjedhur presidente

  FrontOnline
  18 Nëntor 2021

  Ka filluar seanca e Kuvendit të Kosovës, ku në rendë të ditës janë disa pika.

  Gjatë kësaj seance foli deputeti i PDK-së Hysen Berisha.

  Berisha,  tha se mbeten shqetësuese të gjeturat e raportit të progresit, me thekës të veçantë shkarkimi i Valdete Dakës, nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe siç e tha ai kontrabandimi i votave për zgjedhjen e sajë presidente.

  “Gjatë kësaj periudhe sa nuk ka funksionuar Kuvendi, ka pasur shumë zhvillime të cilat kanë kërkuar vëmendjen tonë si deputet duke filluar nga Veriu, abuzimi i buxhetit në fushatë, raporti i  progresit ku , fokusi ishte drejtësia në Kosovë e edhe Vetingu për të cilin pati komente, presidentes iu theksua shkelja qe bëri me shkarkimin e Valdete Dakës, zgjedhjet e “ Shën Valentinit” e përcaktuan shumicën  përfaqësuese ku u thirr seanca për votimin e Qeverisë e edhe presidentes ajo çka pamë në këtë seancë u pasqyrua  si shqetësim edhe në raportin e progresit, shumica nuk i kishte vota e mjaftueshme andej presidentja disa orë para seancës e siguroj votën e z. Pacollit duke e kontrabanduar,  mirëpo as kjo nuk ishte e mjaftueshmen pastaj kryeministri e siguron votën tjetër atë të deputetes Grainca duke e konsumuar veprën penale direkt në sallën e kuvendit”, tha ai

  Petrol Company zbret çmimet në Ditën e Verës: Benzinë 1.70 euro dhe Diesel 1.85 Euro për litër
  Nga Rubrika
  Lajme20 Korrik 2024
  A po i pastroni fëmijët tuaj më shpesh sesa duhet? Udhëzimet për t’i mbajtur fëmijët tuaj të pastër ndryshojnë shumë pasi rriten...
  Lajme20 Korrik 2024
  Sllavica Radovanoviq, kolonele në pension e Policisë së Serbisë, ka kritikuar publikisht ministrin e Punëve të Brendshme të Serbisë, Ivica Daçiq, për...
  Lajme20 Korrik 2024
  Policia e Kosovës ka bërë të ditur se sot ka intervistuar një person, i cili dyshohet se e ka ndihmuar Faton Hajrizin...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.