×
 • Lajme
 • Lajme

  Berisha: Policia e Kosovës janë brumi i UÇK-së, Qeveria s’ka merita për suksesin në Banjskë

  FrontOnline
  03 Tetor 2023

  Deputeti i AAK-së njëherit kryetari i Komisionit parlamentar për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, Bekë Berisha ka thënë se për suksesin kundër sulmit terrorist serb në Banjskë të Zveçanit më 24 shtator, duhet të falenderohet vetëm Policia e Kosovës dhe jo Qeveria.

  Ai PK-në e quajti si “brumin e UÇK-së”, teksa ftoi Qeverinë e Kosovës t’ia plotësojë të gjitha kushtet për veprim.

  “[Për këtë sukses] duhet ta falënderojmë brumin e UÇK-së, duhet ta falënderojmë ushtarin e UÇK-së që sot është në uniformën e Policisë së Kosovës, ka atdhedashuri, ka përkushtim, ka disiplinë dhe kur flemë ne ai është zgjuar duke e ruajtë vendin, edhe duke luftu kur ka nevojë, por edhe duke e dhënë jetën si Afrim Bunjaku për lirinë e qytetarëve të Kosovës pa dallim, edhe për sigurinë tonë”

  “Për çka me falënderu Qeverinë e Kosovës? Ajo ish kanë mirë me ia plotësu kushtet. Le t’i lë pallavrat. Nëse ky operacion ka qenë i suksesshëm, e ka bë Policia e Kosovës që është trajtuar prej Amerikës”, u shpreh Beka në T7.

  KEDS njofton se këto vende do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Mujë Ademaj, xhaxhai i së ndjerës, Liridona Murseli, e cila është vrarë të mërkurën në Prishtinë ka folur sot për mediet, ndërsa ka...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Prokuroria e Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), ka ngritur aktakuzë ndaj 10 personave, prej tyre tetë zyrtarë dhe dy qytetarë, në...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt. Ajo përmes, një postimi në profilin e saj në...
  Të tjera
  Vip02 Dhjetor 2023
  Situata mes Bucit dhe Santianës i ka habitur edhe banorët e tjerë të Big Brother VIP Kosova. Por banorët më afër i...
  Vip02 Dhjetor 2023
  Banoret e Big Brother VIP Kosova, Linda dhe Alba kanë komentuar për ngjarjen që ndodhi mes Santianës dhe Bucit. Sipas Albës “i...
  Vip02 Dhjetor 2023
  Ardi ka biseduar me banorët dhe iu ka thënë se “pak ju ka lodhë konkurrenca brenda”. Ai ka thënë gjithashtu se “me...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Për BE-në, kapitulli 35 është bërë mjet shantazhi për të detyruar Serbinë të njohë Kosovën, tha sot i sanksionuari i SHBA-ve dhe...
  Vip02 Dhjetor 2023
  Tensionet e brendshme në shtëpinë e Big Brother VIP Kosova kanë rezultuar në një përplasje të hapur mes dy banorëve, Santianës dhe...
  Sport02 Dhjetor 2023
  Real Madridi mbetet si kryesues i garës për të siguruar një marrëveshje për të nënshkruar me Kylian Mbappe në vitin 2024. Los...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.