Auto

Bentley Flying Spur Hybrid nga ‘The Surgeon’

Bentley Flying Spur Hybrid nga ‘The Surgeon’
16:41 | 07 Dhjetor 2022

Hybrid unik Flying Spur, krijuar nga “The Surgeon”, u prezantua nga Bentley në eventin më të mirë të mbrëmjes së markës gjatë eventit Art Basel Miami.

Ky model posedon Anthracite & Anthracite Saten e jashtme me detaje bronzi saten, rrotat 22 inç, shenja Flying B e ndriçuar, brendësia e modifikuar përmban qepje unike dhe thekse bronzi saten, faseta druri, me kafkë të gdhendur me lazer dhe logon e bisturisë kryq, si dhe shirit të bardhë me shkëlqim, panele 3D arre me një model diamanti në dyert e pasme.

Klienti merr gjithashtu një palë atlete të ngjashme ‘Bentley x The Surgeon adidas Forum Low’. Këtu kemi një kombinim të një motori V6 me benzinë ​​2.9 litra dhe një motor elektrik, me një fuqi totale prej 544 kf dhe 750 Nm çift rrotullues.

Përshpejtimi nga 0 në 100 km/h zgjat 4.3 sekonda, ndërsa shpejtësia maksimale është 285 km/h.

Bateritë janë litium-jon (nga 14.1 kWh), dhe tre mënyra drejtimi janë në dispozicion të shoferit: EV Drive, Hybrid Mode dhe Hold Mode. Sipas njoftimeve të fabrikës, është e mundur të udhëtoni më shumë se 40 km në mënyrë thjesht elektrike./FrontOnline/

Petrol Company hap pikën më të re në Orllat me super çmime për Black Friday: Diesel 1.51€ dhe Benzinë 1.38€

Të tjera