[wp-story]

Lajme

Belegu tregon se për çka do të mbahet mend Qeveria Haradinaj

Belegu tregon se për çka do të mbahet mend Qeveria Haradinaj
23:39 | 04 Shtator 2019

Erolld Belegu, ish-këshilltar i kryeministrit të dorëhequr Ramush Haradinaj, që së fundmi edhe ka aderuar në AAK, në Interaktiv të KTV-së ka treguar se është bashkuar me këtë parti sepse fillimisht kishte kureshtje, por siç tha ai, “duke parë punën e Haradinajt, u ndjeva të bashkohem”.

Belegu ka thënë se beson që do të kandidojë për deputet të AAK-së, megjithatë nesër do të merret vesh gjithçka përmes Këshillit të Përgjithshëm.

“Mendoj se disa veprime të disa partive me njerëz të korruptuar, është lojë politike për vota”, tha Belegu, kur foli për njerëzit me aktakuza.

Kur i janë përmendur personat që kanë aktakuza në AAK, ai tha se s’mund të flitet derisa të vërtetohet që këta persona, janë përfundimisht me aktakuza.

Belegu, ka kritikuar PDK-në duke thënë që shumë njerëz në PDK janë të akuzuar dhe tani po flasin se si do ta luftojnë korrupsionin.

“Të gjitha partitë po flasin për korrupsionin tash, por të gjitha partitë duhet të reflektojnë”, tha ai.

“Gjithnjë e më pas njerëzit në pushtet do të guxojnë të abuzojnë me shtetin”, shtoi tutje.

Kur ka folur për koalicionin e AAK-PDK, ai tha se AAK-ja e ka menaxhuar mirë pozicionin e vet.

“Thyerja e koalicionit s’ka qenë për tendera. Jemi prishur për interesa të shtetit. Kur Haradinaj u pozicionua në mbrojtje të shtetit, PDK-ja, Veseli e të tjerët s’i qëndruan afër”, tha ai.

Belegu, tutje shtoi se Qeveria Haradinaj do të mbahet mend për shumë gjëra.

“Qeveria Haradinaj ka qenë shumë e suksesshme, përfshirë këtu Ushtrinë e Kosovës e taksën 100%. Taksa s’do të harrohet, s’duhet të hiqet, u ka ndihmuar të gjithëve e më së shumti shtetit”, tha ai.

Super zbritje në “Petrol Company”

Të tjera