Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Bekim Jashari ia dhuron Halil Kastratit shtatoren e Adem Jasharit

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Kreu i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, e ka pritur zot në zyrë kreun e shoqatës humanitare “Jetimët e Ballkanit, Halil Kastratin, të cilit ia ka bërë dhuratë një shtatore të heroit Adem Jashari.

  Kastrati ka thënë se për të është një nder i veçantë për të që të pranojë një dhuratë të tillë, derisa thotë se Kosova është e bekuar që ka familjen Jashari.

  Reagimi i plotë:

  Faleminderit shumë!

  Në këto momente të vështira për vendin, pranova dhuratë nga kryetari i Skenderajt z. Bekim Jashari, këtë shtatore të Komandantit Legjendar Adem Jashari.

  Pos nderit të jashtëzakonshëm, prania e Bacit na riktheu shpresën dhe dinjitetin mbi themelet e të cilave është i ndërtuar shteti ynë.

  Familja Jashari është sakrifica hyjnore që na siguron se Kosovën e ka bekuar Zoti, dhe e tillë do të mbetet për gjeneratat që vijnë.

  Petrol Company hap komunitet në Viber për klientët e saj
  Nga Rubrika
  Lajme31 Mars 2023
  Të hënën në Gjykatën Speciale do të fillojë gjyqi ndaj krerëv të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi...
  Lajme31 Mars 2023
  Diplomati i karrierës, Agron Maloku ka paditur Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) që udhëhiqet nga Donika Gërvalla. Padia e...
  Lajme31 Mars 2023
  Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur sot një konferencë për media, ku është theksuar se brenda dy vitesh qeverisje nga Albin Kurti,...
  Të tjera
  Vip31 Mars 2023
  Këtë vit ka qenë pothuajse e pamundur mospërfshirja e personazheve të njohura në historitë e krijuara brenda Big Brother Vip. Politikanë, gazetarë,...
  Lajme31 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës Aljbin Kurti ka mbështetur Milo Gjukanoviqin para raundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale në Mal të Zi. Kurti ka...
  Lajme31 Mars 2023
  Kuvendi i Kosovës do të bashkëpunojë me Ambasadën Zvicerane në Kosovë, e cila me anë të një projekti do t’i ndihmojë deputetët...
  Lajme31 Mars 2023
  Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR, ka thënë se është i gatshëm për t’u përballur me çdo lloj skenari gjatë zgjedhjeve lokale...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Ukraina nuk do t'i falë kurrë ushtarët rusë përgjegjës për krimet në Bucha, tha Volodymyr Zelensky gjatë përkujtimit të përvjetorit të rimarrjes...
  Kronika31 Mars 2023
  Në Ferizaj është arrestuar një burrë pasi dyshohet se ka shkuar në vendin e punës të një gruaje dhe ia ka marrë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.