Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Bekë Berisha për përplasjet fizike të deputetëve: Ne nuk jemi simpozium shkencor aty për me mbajtë veç fjalime

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha, ka deklaruar se fjalosja e së enjtes në Kuvendin e Kosovës mes LVV-së dhe LDK-së, ‘nuk ka qenë edhe ku me dit se çfarë’, por që shtoi se gjithsesi zëvendëskryeministri, Driton Selmanaj duhet të marr përgjegjësi për deklaratat drejtuar deputetes së LVV-së, Saranda Bogujevci.

  “Ajo nuk ishte ndonjë përplasje ku me dit se çfarë, por pastaj ndodhën disa deklarata, megjithatë këto janë normale për Parlamentin e Kosovës. Ne nuk jemi simpozium shkencor aty për me mbajtë veç fjalime, por përfaqësojmë interesat e qytetarëve”.

  “Nuk pati përplasje por ngatërresë të vogël, pastaj pati disa gabime të njerëzve të Qeverise, p.sh. për zëvendëskryeministrin që u murr si ofendim se ‘jemi lodh me këtë çasje të viktimizimit’, ajo na ka prekur të gjithëve”.

  “Saranda është një vajzë e mirë e cila ka pasur një jetë të vështirë, familja e saj është vrarë nga forcat serbe dhe nuk është e ndershme me u shprehë ashtu ‘se jemi lodhur..”, se është e vërteta dhe na përket të gjithëve”.

  “Zëvendëskryeministri në afekt dhe për ngut e ka bërë këtë gabim. Duhet të mbajë përgjegjësi gjithkush se kjo plagë është e të gjithë neve dhe duhet me pas kujdes të madh secili deputet mos me bë kësi lloj gafash. Nuk besoj që e ka bë me ndonjë qëllim për të ofenduar Sarandën ose të zhdukurit”.

  “Duhet me pas jashtëzakonisht kujdes, sidomos në këtë situatë të ndjeshme për vendin, me deklarata dhe njerëz qe kanë përgjegjësi shtetërore të ruhen në fjalor”.

  “Është mirë që të debatohet me pak më shumë elegancë që të mos vijë deri te situata të tilla. Kemi të bëjmë me të zhdukurit dhe eshtrat e tyre janë në Serbi, por tani me i fry zjarrit e me e bë shkarkime për një gabim që e ka bërë, nuk po më duket në rregull”, u shpreh Berisha në Edicioni Special në Klan Kosova.

  Dyfish n’plus me ArtMotion
  Nga Rubrika
  Lajme01 Prill 2023
  Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Skender Hyseni e ka mbështetur Marshin për Drejtësi që do të mbahet nesër. Hyseni përmes...
  Lajme01 Prill 2023
  Shkeljeve që kanë ndodhur në Kosovë për 12 muaj, e rekomandimeve të Avokatit të Popullit mezi iu vjen fundi në raportin 232...
  Lajme01 Prill 2023
  Të akuzuar për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit, ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe tre bashkëpunëtorë të tij të kohës së...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Vip01 Prill 2023
  Konkurrentja e edicionit të dytë të Big Brother VIP Albania, Olta Gixhari, ka vendosur që sonte të lërë lojën. Ajo ka deklaruar...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Lajme01 Prill 2023
  Profesori në Universitetin John Hopkins, Edward Joseph ka thënë se në rast të dështimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, do të...
  Vip01 Prill 2023
  Arbana Osmani e nisi mbrëmjen e sotme spektaklin e “Big Brother VIP” duke njoftuar se të gjithë banorët, përpos njërës, kanë vendosur...
  Vip01 Prill 2023
  Sot banorët janë sfiduar për të zgjedhur nëse është e vërtetë apo jo, informatat jashtë “BBVA”. Njëra nga to ishte se Kevin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.