Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Bekë Berisha: Ju dëgjova, pajtohna me të gjithë, votojeni tash Rimëkëmbjen Ekonomike

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Bekë Berisha ka pasur një kërkesë për deputetët në seancën e sotme, në të cilën po diskutohet për të pagjeturit.

  Ai iu ka kërkuar deputetëve të votojnë Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike .

  “Kjo është një çështje e ndjeshme që po folim sot, edhe pajtohna me gjitha që u thanë prej deputetëve edhe për kritika, mirëpo nuk janë të gjitha gjërat në dorën tonë, e dëgjova Uranin më herët tha, çka keni nevojë me iu ndihmu, për këto familjet e të pagjeturve dhe për të gjithë qytetarët, e kam një kërkesë për deputetë, me votu Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, mundeni me votë me na ndihmu. Është dimër dhe qytetarët kanë nevojë” ka thënë Berisha.

  Prince Caffe: Hape dhe fito preminë kryesore, çdo muaj nga një Fiat 500
  Nga Rubrika
  Lajme25 Mars 2023
  12:00Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, do të mbajë konferencë për medie, në lidhje me njoftimin e Gjykatës Kushtetuese për Ligjin për Këshillin Prokurorial. (MD,...
  Lajme25 Mars 2023
  Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon që sot (e shtunë) të mbajë me mot me diell dhe vranësira të çrregullta. Vranësirat në orët...
  Lajme24 Mars 2023
  “Marshi për Drejtësi”, i organizuar nga platforma “Liria ka emër”, do të mbahet më 2 prill nga ora 14:00 në Prishtinë, në...
  Të tjera
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Policia spanjolle ka vënë në pranga tre të rinj shqiptarë, të moshës 35, 32 dhe 19 vjeç për një plantacion droge. Ngjarjet...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një pritje për nder të 24-vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë, tha se “askush nuk...
  Lajme24 Mars 2023
  Nga Lëvizja Vetëvendosje kanë reaguar pasi sot Gjykata Kushtetuese e shpalli të pavlefshëm Ligjin për Këshillin Prokurorial të Kosovës. Zëdhënësi i Vetëvendosjes,...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Më shumë se 1,500 njerëz janë evakuuar në Spanjë, pasi vendi po përballet me zjarrin e parë të madh këtë vit. Qindra...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Në përvjetorin e bombardimeve, Dodik bëri thirrje për bashkimin e RS-së dhe Serbisë Të ardhmen e shoh në bashkimin e Serbisë dhe...
  Lajme24 Mars 2023
  Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, ka bërë të ditur se në shkollën e parë shqipe në Ferizaj, gjimnazi i...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.