Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Bëhet virale fotografia e shqiptarit i cili u fsheh në çati, pak centimetra mbi kokën e policit

  FrontOnline
  29 Mars 2023

  Mediat britanike kanë publikuar një foto interesante të një personi që po qëndron mbi çati, derisa Policia gjendet në dritare duke kontrolluar pikërisht për të.

  Bëhet fjalë për shqiptarin Etmond Lika, 32 vjeçar, i cili tentoi t’i ikë policisë në një mënyrë goxha të veçantë.

  Lika u fsheh mbi dritaren e një kulmi, por tentativa e tij rezultoi e dështuar.

  Ai u fotografua dhe pamjet u bën virale, teksa lidhur me ngjarjen ka raportuar edhe BBC.

  Shqiptari shihet teksa qëndron “mbi kokën” e policit.

  Ai pranoi fajin para gjykatës më vonë, teksa ka thënë se kishte shkuar në Angli me gomone shtatorin e kaluar, me shpresën për një të ardhme më të mirë, shkruajnë mediat angleze.

  Gjykata e dënoi atë me dy vite e katër muaj burg.

  Comodita në panairin M.O.W. po shijon takimet me biznese për mundësi shkëmbimi eksperiencash, rrjetëzimi dhe bashkëpunimi
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Tre ushtarë izraelitë u vranë dhe disa u plagosën në një shkëmbim zjarri me një sulmues të armatosur pranë kufirit me Egjiptin....
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Presidenti i Kirgistanit tha të shtunën se ish-republika e tij sovjetike ishte gati të  bashkëpunonte me BE-në. “Kirgistani është i gatshëm të...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, është betuar të shtunën për mandatin e ri presidencial në Ankara. Teksa e ka lexuar betimin, ai...
  Të tjera
  Vip03 Qershor 2023
  Moderatorja Klea Huta dhe këngëtari Elgit Doda do të kurorëzojë lidhjen e tyre ditën e nesërme. Sipas ‘Vip Magazine’, çifti ka zgjedhur...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, është betuar të shtunën për mandatin e ri presidencial në Ankara. Teksa e ka lexuar betimin, ai...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kreu i Ekipit Negociator të Kosovës dhe numri dy i Qeverisë së Kosovës, Besnik Bislimi i ka reaguar presidentit të Serbisë, Aleksander...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Një zjarr i madh ka shpërthyer mëngjesin e së shtunës në një termocentral, në Kahramanmaras, qyteti që u godit nga tërmeti shkatërrimtar...
  Lifestyle03 Qershor 2023
  Pas një dite rraskapitëse, ju e quani një bekim të flini menjëherë. Orët e mjaftueshme të gjumit shpesh mbeten një ëndërr e...
  Lajme03 Qershor 2023
  Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, e ka cilësuar si shumë të qartë deklaratën e Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.