Lajme

Bëhet pranim-dorëzimi i donacionit për Covid-19, Zemaj: Mos i dëgjoni ata që thërrasin për padëgjueshmëri

Bëhet pranim-dorëzimi i donacionit për Covid-19, Zemaj: Mos i dëgjoni ata që thërrasin për padëgjueshmëri
10:22 | 02 Korrik 2020

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, si dhe ambasadorja e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, kanë marrë pjesë në ceremoninë e pranim-dorëzimit të donacionit për Covid-19, i cili u dhurua nga BE-ja.

Në një fjalë rasti, Zemaj e ka falënderuar Zyrën e BE-së në Kosovë për këtë donacion, i cili ka thënë se ky nuk është i vetmi, njofton Klan Kosova.

Zemaj po ashtu iu ka bërë thirrje qytetarëve që mos t’i dëgjojnë ata që thërrasin për padëgjueshmëri ndaj vendimeve të Qeverisë.

“MSH është duke i koordinuar aktivitetet me donatorë dhe jemi të interesuar që shpërndarja të mbërrijë në destinacionin e nevojshëm”.

“Ky donacion nuk është i vetmi nga BE – është një ndër pjesët e kontingjentit që kanë arritur më parë dhe që na kanë ndihmuar shumë në menaxhimin e pandemisë”.

“Nuk është e tepërt ta përsërisim: faleminderit prej Zyrës së BE që e ka bërë të pamundurën që këto mjete të arrijnë sa më shpejt”.

“Mos lejoni që të kemi donacione të tilla në pafundësi, zbatoni rekomandimet e IKSHPK-së dhe mos dëgjoni ata që thërrasin për padëgjueshmëri ndaj vendime të Qeverisë”.

“Më e rëndësishme është shëndeti sesa dallimet politike që paraqiten në kohë pandemie”.

Është koha të shijojmë çokollatën më të mirë..

Të tjera