Sport

Befason Xherdan Shaqiri, e dëshiron transferimin te klubi i njohur italian

Befason Xherdan Shaqiri, e dëshiron transferimin te klubi i njohur italian
11:36 | 27 Korrik 2021

Xherdan Shaqiri kërkohet me ngulm nga drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, i cili është duke e vëzhguar futbollistin shqiptar, raporton FrontOnline. 

Këtë verë sulmuesi nga Kosova është përfolur shumë për një kalim te Lazio, transferim i cili me shumë mundësi do të finalizohet këtë verë.

Idenë e të veshurit të fanellës bardhekaltër e pëlqen edhe vetë Shaqiri.

Reprezentuesi i Zvicrës në një intervistë të dhënë së fundmi zbulon se është gati për një aventurë të re dhe se kalimi te Lazio do të ishte intrigues për të.

“Unë i thashë Liverpoolit se jam gati për një sfidë të re. Nuk kam marrë kërkesa të drejtpërdrejta. Lazio? Ata janë një klub i madh. Tare po bën një punë të shkëlqyeshme. Nëse është e vërtetë që ai më respekton, atëherë unë jam i nderuar. Sarri? Më pëlqen futbolli i tij sulmues. Do të ishte intriguese. Jam gati për një aventurë të re”, është shprehur Xherdan Shaqiri./FrontOnline/

EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 

Të tjera