Vip

Bebe Rexha me masa të shtuara preventive, pasi prindërit e saj tejkaluan Coronavirusin

Bebe Rexha me masa të shtuara preventive, pasi prindërit e saj tejkaluan Coronavirusin
15:50 | 03 Korrik 2020

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, ka ndërgjegjësuar së fundmi fansat e saj, duke treguar masat preventive që duhet secili të ndërmarrim për mbrojtje nga coronavirusi.

Muaj më parë, ajo tregoi se si prindërit e saj, Flamur idhe Bukurija, ishin infektuar me COVID-19, por që e tejkaluan lehtë dhe tani fatmirësisht janë mirë.

Në imazhet e fundit që artisja shqiptare ndau me ndjekësit e saj, 30-vjeçarja shfaqej me maskë të zezë dhe doreza, teksa mbante edhe një palë syze.

Foto: Bebe Rexha/InstaStory

Ajo ndodhej në një qendër tregtare, ku u tregoi fansave të saj se kishte dalë për blerë ushqim.

Vënia e dorezave dhe maskës janë disa nga mjetet preventive që u rekomandohen çdo personi në këtë kohë, në tentativë për të shpëtuar nga virusi vdekjeprurës.

Foto: Bebe Rexha/InstaStory

Përndryshe, Bebe Rexha ka qëndruar përgjatë gjithë muajve të izolimi e karantinuar në shtëpinë e saj, në Los Angeles me të vëlanë, gjersa prindërit e saj të infektuar, ndodheshin në shtëpinë tjetër të familjes në New York. /Telegrafi/

Familja Rexha (Foto: Bukurije Rexha/Instagram)

Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA

Të tjera