[wp-story]

Bota/Rajoni

BE-ja dhe Britania pajtohen për biseda të reja

BE-ja dhe Britania pajtohen për biseda të reja
16:38 | 15 Qershor 2020

Britania dhe Bashkimi Evropian u pajtuan të hënën se kanë nevojë për momentum të ri për të vazhduar bisedat rreth marrëdhënieve në të ardhmen, raporton Reuters.

Në një deklaratë të përbashkët, të dy palët thanë: “Palët janë pajtuar që sidoqoftë ka nevojë për një momentum të ri. Përkrahën planet e pajtuara nga negociatorët e përbashkët për t’i intensifikuar bisedat në korrik dhe për të krijuar kushtet për konkludimin dhe ratifikimin e një marrëveshjeje para fundit të vitit 2020”.

“Graniti” hap showroom-in e dytë në Prishtinë (VIDEO)

Të tjera