[wp-story]

Sport

Bayern Munich – PSG dhe Chelsea – Porto: Publikohen formacionet zyrtare

Bayern Munich – PSG dhe Chelsea – Porto: Publikohen formacionet zyrtare
20:01 | 07 Prill 2021

Pas dy ndeshjeve të djeshme çerekfinale, Real Madrid – Liverpool (3:1) dhe Man City – Borussia Dortmund (2:1), sonte luhen edhe dy ndeshje tjera në Ligën e Kampionëve.

Në kuadër të kësaj faze, do të luhen dy ndeshje tjera çerekfinale, shkruan FrontOnline.

Kryendeshja e sontme zhvillohet në “Allianz Arena” mes kampionit në fuqi të Evropës, Bayern Munichut dhe nënkampionit, Paris Saint-Germainit.

Të dyja skuadrat kanë ambicie të mëdha, derisa duan rezultat pozitiv para ndeshjes së kthimit.

Trajnerët e të dyja skuadrave i kanë publikuar formacionet zyrtare.

Bayern Munich: Neuer – Pavard, Süle, Alaba, Hernández – Kimmich, Goretzka – Sané, Müller, Coman – Choupo-Moting

PSG: Navas – Dagba, Marquinhos, Kimpembe, Diallo – Gueye, Danilo – Draxler, Di Maria, Neymar – Mbappe.

FC Porto vs Chelsea | Quarter-Final | UEFA Champions League 2021 Gameplay - YouTube

Kurse, në ndeshjen tjetër, Porto është nikoqire e skuadrës nga Londra, Chelsea.

Ndeshja në fjalë zhvillohet në “Estadio de Dragao” të Portugalisë.

Trajnerët e të dyja skuadrave i kanë publikuar formacionet zyrtare.

Porto: Marchesin, Manafa, Mbemba, Pepe, Zaidu, Grujiq, Uribe, Otavio, Tecatito, Diaz, Marega

Chelsea: Porto: Mendy; Azpilicueta, Christensen, Rudiger; James, Jorginho, Kovacic, Chilwell; Mount, Havertz, Werner.

Ndryshe, të dyja ndeshjet e sontme nisin nga ora 21:00./FrontOnline/

Benzinë vetëm 1.05 euro në Petrol Company e shumë zbritje tjera në “Be Happy Restorant” dhe Market

Të tjera