Kronika

Baxhanaku dyshohet se vrau baxhanakun aksidentalisht në Podujevë

Baxhanaku dyshohet se vrau baxhanakun aksidentalisht në Podujevë
20:42 | 12 Janar 2022

Një person është vrarë me armë zjarri në fshatin Pakashticë të Podujevës, shkruan Front Online.

Mentor Kajtazi, siç merr vesh Front Online, nga disa burime nuk mundi t`u bëjë ballë plagëve që mori nga të shënat me armë.

I dyshuar për vrasjen e tij siç kupton “Front Online” është Florim Bujaku.

I dyti dyshohet se shtiu aksidentalisht mbi të parin. Ata mes vete ishin baxhanakë. 

Rastin për Front Online e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Sot rreth orës 16:00, kemi pranuar informatën për një rast të vrasjes që ka ndodhur në fshatin Pakashticë të Podujevës. Lidhur me këtë rast në vendngjarje, policia ka arrestuar një person të dyshuar: F.B mashkull 34 vjeç, Në vendngjarje janë sekuestruar , dy armë e gjuetisë. Viktimë në këtë rast është M.K (mashkull), 30 vjeç, vdekjen e të cilit e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendin e ngjarjes. Aktualisht hetuesit policor, janë duke punuar në koordinim me prokurorin për të ndriçuar dhe sqaruar të gjitha rrethanat që kanë të bëjnë me rastin”.

Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…

Të tjera