Sport

Batatina befason me deklaratën për Veliun, e quan “babgjysh të futbollit kosovar”

Batatina befason me deklaratën për Veliun, e quan “babgjysh të futbollit kosovar”
10:44 | 21 Tetor 2021

Me dy gola dhe një asistim, Valmir Veliu e ka fituar çmimin “Ylli i javës” në Superligën e Kosovës për xhiron e dhjetë.

Veliu kishte një paraqitje mbresëlënëse në fitoren 0:6 të Llapit ndaj Ulpianës në Lipjan, shkruan FrontOnline.

Për këtë çmim të Veliut është gëzuar edhe trajneri i Llapit, Tahir Batatina.

Batatina në rrjetin social “Facebook”, e ka quajtur Veliun “babgjysh i futbollit kosovar”.

“Ky është ylli i Superligës, babgjyshi i futbollit kosovar. Vazhdojmë Valmir Veliu”, shkroi Batatina./FrontOnline/

Apliko online për kredi në IBAS, përfito subvencionim nga Qeveria

Të tjera