Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Basha i përgjigjet Ramës për UÇK: Ti vizaton, rri në instagram, unë kam vënë jetën në shërbim të Kosovës

  FrontOnline
  11 Nëntor 2020

  Kreu demokrat Lulzim Basha, është përgjigjur për herë të parë në lidhje me akuzat e kryeministrit Rama për rolin e tij në UÇK dhe raportin e Dick Marty.

  “Rama, duhet të të vijë turp nga vetja. Në vend që të luftosh kovidin, të shpëtosh ekonominë e të ndihmosh qytetarët, përhap gënjeshtra kundër meje. Harxhon kohën për të përhapur gënjeshtra në vend që të shpëtosh jetën e qytetarëve dhe ekonominë. Edhe për nivelin tënd të ulët, kjo është e papranueshme. Ti gënjen sepse nuk mban dot asnjë premtim. Ti di vetëm të rrënosh ekonominë. Ti vizaton, rri në Instagram, unë kam vënë jetën në shërbim të Shqipërisë, Kosovës, shqiptarëve. Ti nuk më bën dot moral mua për patriotizëm. Ti nuk më mëson dot mua çfarë është besnikëria ndaj Shqipërisë. Me gënjeshtrat e tua ti dëmton Shqipërinë, Kosovën dhe interesat kombëtare. Të gjitha akuzat e tua janë shpifje dhe mashtrime për të larguar vëmendjen nga skandalet dhe dështimet e tua. Do të investoj çdo minutë të kohës time të të mposht në zgjedhje. Bashkë me shqiptarët të punoj për të shëruar vendin tonë. Për t’u dhënë një shpresë të re njerëzve”, u shpreh Basha.

   

  Ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Presidenti i Kirgistanit tha të shtunën se ish-republika e tij sovjetike ishte gati të  bashkëpunonte me BE-në. “Kirgistani është i gatshëm të...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, është betuar të shtunën për mandatin e ri presidencial në Ankara. Teksa e ka lexuar betimin, ai...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Një zjarr i madh ka shpërthyer mëngjesin e së shtunës në një termocentral, në Kahramanmaras, qyteti që u godit nga tërmeti shkatërrimtar...
  Të tjera
  Lajme03 Qershor 2023
  Bashkimi Evropian ka kërkuar të shtunën që Kosova t'i pezullojë menjëherë operacionet policore në afërsi të objekteve komunale në veri të Kosovës,...
  Vip03 Qershor 2023
  Kylie Jenner po kalon një kohë argëtuese në vilën luksoze të aktorit të njohur, Timothee Chalamet. Fotot e paparacëve tregojnë çiftin duke...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka thënë se vetëm pas zgjedhjeve të reja në veri të vendit mund të ketë kryetarë të...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Tre ushtarë izraelitë u vranë dhe disa të tjerë u plagosën nga një person i armatosur pranë kufirit me Egjiptin, sipas një...
  Lajme03 Qershor 2023
  Janë arrestuar dy person në Pejë, pasi dyshohet për vjedhje në një market. Në njoftimin e policisë bëhet e ditur se pas...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kati i dytë i një shtëpie është kapluar nga zjarri, si pasojë katër persona kanë marrë lëndime trupore. Sipas policisë, ngjarja ka...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.