Front TV

Basha bën premtime: Si kryeministër do të heq taksën në Rrugën e Kombit

Basha bën premtime: Si kryeministër do të heq taksën në Rrugën e Kombit
11:56 | 20 Korrik 2020

Lideri Partisë Demokratike dhe i opozitës së bashkuar në Shqipëri, Lulzim Basha sërish ka premtuar se si “kryeministër i ardhshëm” ndër vendimet e para të tij do të jetë largimi i taksës rrugore ndërmjet dy shteteve shqiptare.

Pas përfundimit të takimit ndërmjet tyre, përmes një konference për medie, Basha përshëndeti rifillimin e dialogut me Serbinë, me qëllim siç tha njohjen reciproke.

Ndërsa, nikoqiri i takimit, kryeministri Avdullah Hotin tha se e ka njoftuar për pakon e rimëkëmbjes, gjendjen me pandeminë dhe dialogun me Serbinë.

 

https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/281839096478067/

Filloi aplikimi për gjeneratën e 10-të të KEDS Academy për nxënës dhe studentë të rinj

Të tjera