[wp-story]

Lajme

Bardhyl Meta për vizitën e Kosnett: Qëndrimi ynë ishte lidhja e koalicionit me VV’në

Bardhyl Meta për vizitën e Kosnett: Qëndrimi ynë ishte lidhja e koalicionit me VV’në
21:36 | 13 Janar 2020

Zyrtari i LDK’së, Bardhyl Meta, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se subjekti të cilit i takon i ka bërë të qartë ambasadorit amerikan, Philip Kosnett, se kanë vullnet për lidhjen e koalicionit me VV’në.

Ambasadori amerikan, Philip Kosnett, dhe ish shefi i misionit të OSBE’së në Kosovë, William Walker, kanë vizituar sot zyret e LDK’së ku temë kyçe ka qenë lidhja e koalicionit qeverisës me Vetëvendosjen.

“Qëndrimi ynë ishte lidhja e koalicionit me VV’në”, ka thënë Meta.

Tutje ai ka shtuar se përgjegjësia për lidhjen e koalicionit mbetet mbi VV’në, si parti fituese e zgjedhjeve dhe Albin Kurtin.

“Graniti” hap showroom-in e dytë në Prishtinë (VIDEO)

Të tjera