[wp-story]

Sport

Barcelona mesazh Atleticos, 5 gola ndaj Getafes

Barcelona mesazh Atleticos, 5 gola ndaj Getafes
23:57 | 22 Prill 2021

Tashmë ka përfunduar takimin ndërmjet Barcelonës dhe Getafes, duel ky në kuadër të xhiros së 31’të në La Liga.

Me rezultatin final në 5:2, Barcelona ka fituar tre pikë të arat nga kjo përballje për të vazhduar luftën për titull.

Me dy golat e Messit një autogol, finalizimin e Araujos dhe golin e Griezmann nga penalltia në fund të takimit, Barcelona e gjunjëzoi Getafen që shënoi përmes autogolit të Lenglet dhe Unal.

Barcelona me këtë fitore shkon në kuotën e 68 pikëve dhe merr vendin e tretë në tabelën e La Ligas.

 

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera