Sport

Barcelona i detyrohet edhe 42 milionë euro Liverpoolit për Coutinhon

Barcelona i detyrohet edhe 42 milionë euro Liverpoolit për Coutinhon
23:05 | 13 Tetor 2021

Barcelona ende nuk e ka bërë pagesën e plot për blerjen e Philippe Coutinho.

Sipas Cadena Ser, Barcelona ende i detyrohet 42 milionë euro Liverpoolit.

Katalunasit e kishin blerë për 160 milionë euro mesfushorin brazilian në vitin 2018 dhe që nga atëherë, ende janë duke paguar.

Lajmi i mirë për Barcelonën në krizë, është fakti se nuk i detyrohet më asnjë cent Borussia Dortmundit, ose Atletico Madrid, për transferimin e Ousmane Dembele dhe Antoine Griezmann respektivisht.

Që të dy i kanë kushtuar Barcelonës 265 milionë euro.

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera