Sport

Barcelona fiton me spektakël ndaj Villarealit

Barcelona fiton me spektakël ndaj Villarealit
01:10 | 28 Nëntor 2021

Barcelona ka marrë fitoren e dytë radhazi në La Liga nën drejtimin e Xavit.

Katalanasit kanë mundur 1:3 Villarreal në transfertë në javën e 15-të të kampionatit spanjoll.

Ka qenë Depay që i ka dhuruar fitoren Barçës në minutën e 88-të, duke shlyer gabimin e bërë në pjesën e parë kur ka dërguar topin jashtë vetem për vetëm me portierin.

Takimi është zhbllokuar në minutën e 48-të nga De Jong, goli i të cilit është anuluar fillimisht për pozicion jashtë loje, por është konfirmuar nga VAR.

Në minutën e 94-t ka ardhur edhe goli i tretë i miqve, i realizuar me penallti dhe Coutinho.

Goli i barazimit të përkohshëm për Nëndetësen e Verdhë është shënuar nga Chukëueze në minutën e 76-të

Apliko online për kredi në IBAS, përfito subvencionim nga Qeveria

Të tjera