×
 • Sport
 • Sport

  Barcelona e gjen zëvendësuesin e Gavit në Ligën Premier

  FrontOnline
  21 Nëntor 2023

  Barcelona ka marrë një goditje të madhe nga ndeshjet e Kombëtareve, pasi ka humbur mesfushorin Gavin.

  Talenti i madh katalunas ka pësuar një lëndim të rëndë me Spanjën dhe ka humbur pjesën e mbetur të sezonit, ku do të qëndrojë jashtë fushave për shtatë deri në nëntë muaj.

  Është një goditje e madhe për gjigantin katalunas pasi Gavi është një nga futbollistët më të rëndësishëm të Barcelonës këtë edicion.

  Menjëherë pasi kanë mësuar shkallën e lëndimit, drejtuesit e klubit katalunas kanë filluar punën për të gjetur zëvendësuesin e spanjollit.

  Gazeta katalunase ‘Sport’ ka raportuar se Barcelona po tenton huazimin e mesfushorit argjentinas Giovani Lo Celso nga Tottenham Hotspur gjatë afatit kalimtar të janarit.

  27-vjeçari nuk ka shumë hapësira këtë edicion te Spurs dhe klubi londinez është i hapur për huazimin e tij.

  Megjithatë te Barcelona duan huazimin e thjesht të lojtarit dhe pa pasur obligim blerje në fund të sezonit.

  Gjatë javëve të ardhshme pritet një takim vendimtar mes drejtuesve të dy klubeve për të arritur marrëveshjen përfundimtare që Lo Celso të huazohet në Camp Nou, me argjentinasin që edhe më parë ishte dëshirë e Barcelonës. /Telegrafi/

  Shqipëria mbushet me turistë kosovarë falë Sharr Travel
  Nga Rubrika
  Sport05 Dhjetor 2023
  Julen Lopetegui ka refuzuar një ofertë luksoze nga klubi arab Al-Ittihad që do ta bënte atë njërin ndër trajnerët më të pagua...
  Sport05 Dhjetor 2023
  Të martën, u raportua se Marc-Andre Ter Stegen do t’i nënshtrohet një operacioni për lëndimin që ka pësuar në shpinë që e...
  Sport05 Dhjetor 2023
  Milan janë duke punuar për rikthimin e mbrojtësit Matteo Gabbia nga huazimi në afatin kalimtar të janarit. Gabbia ishte transferuar tek Villarreali...
  Të tjera
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Kosova është renditur pothuajse në vendet e fundit në rezultatin e testit PISA për vitin 2022. Ajo është renditur në vendin e...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Presidentja Vjosa Osmani ka takuar Mbretin dhe Mbretreshën e Lesotos në Dubai në kuadër të Konferencës së Kombeve të Bashkuara për Ndryshimet...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla Schwarz ka pritur në takim delegacionin nga Asambleja Parlamentare e Këshillit...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Me 29 nentor ishte paraparë që të përfundonte konkursi për kryeshef ekzekutivë të ndërrmarjes “Trepca”, por i njëjti nga menaxhmenti është shtyer...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Komandanti i KFOR-it, Ozkan Utulas, tha se trupat e NATO-s kanë marrë masa të nevojshme për t’iu përgjigjur çdo lloje dhune të...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane, Annalena Baerbock, dhe homologia e saj sllovene, Tanja Fajon, duan të promovojnë integrimin e shpejtë të Ballkanit Perëndimor...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.