×
 • Lajme
 • Lajme

  Banorja serbe e Banjskës: Të dënohen fajtorët, Policia e Kosovës korrekte me ne

  FrontOnline
  04 Tetor 2023

  Disa ditë pas përplasjes me armë, jeta ka rinisur mes autoblindave dhe forcave të shumta speciale. Banorët i shmangen çdo lloj kontakti me kamerat.

  E vetmja gjë e patrazuar në këtë zonë konfliktesh janë flamujt serbë, të cilët janë ndërruar dhe janë vendosur të rinj, vetëm pak ditë para përplasjes me policinë.

  Fshati që deri para dy vitesh, nuk mund të flisje shqip lirshëm, duket se tashmë e ka rrëzuar këtë mur, shkruan Top Channel.

  Kjo zonjë që mohon se flet, në fakt nga përgjigjet duket se e kupton shqipen. Ajo pohon se ata nuk dinë asgjë se çfarë ka ndodhur dhe se shkojnë mirë me shqiptarët.

  “Jo, jo. Jemi mirë. Kush është fajtor le të dënohet. Unë punoj këtu me kovën për të vendosur rakinë. Të kemi energji elektrike, të rregullohet gjithçka. Policia e Kosovës sillet në rregull. Jo, çdo gjë është ne rregull. Unë nuk di asgjë, nuk i njoh ata. Thjesht shoh punën time, thjesht eci sa andej kendej”- tha ajo.

  Sipas saj, problemi nuk janë qytetarët e thjeshtë, por politika.

  “Ka qenë policia, por ne nuk na kanë ngacmuar. Çdo gjë është në rregull dhe qetë. Ata që kanë faj le të dënohen e mbajnë përgjegjësi”, u shpreh e moshuara serbe.

  OFERTË për Black Friday, Festën e Flamurit dhe Pikën e Re në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) po vlerëson se dënimet minimale për vrasësit e grave, po u lënë hapësirë abuzuesve që të...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se Forcat e Armatosura Shqiptare po shkëlqejnë në misione ndërkombëtare...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, të shtunën pritet ta mbledh Këshillin Drejtues të Lidhjes Demokratike të Kosovës për t’ua prezantuar dhe zgjedhur...
  Të tjera
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Sot, nga fshati Cermjan është zhvarrosur trupi i Liridona Ademajt. Me kërkesë të familjarëve, rivarrimi është duke u bërë në Rracaj të...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Vëllai i i Liridona Ademaj ka folur për detajet e vrasjes së motrës së tij nga bashkëshorti Naim Murseli. Fillimisht u mendua...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Sindikata e Pavarur e Minatorëve të Trepçës përmes një postimi në Facebook ka thënë se menaxhmenti i Trepçës i ka rreth 80...
  Sport04 Dhjetor 2023
  Midis pjesës së parë dhe të dytë të ndeshjes midis Lille dhe Metz, qindra lodra pelushi u hodhën në fushë për një...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Familjarët e Liridona Ademaj, kanë hapur të pame në fshatin Rracaj ku pritet të rivarroset, 30-vjeçarja e vrarë javën e kaluar në...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, Enver Hasani, ka thënë se draft-statuti i hartuar prej Perëndimit për formimin e Asociacionit të komunave...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.