×
 • Sport
 • Sport

  Ballkani vazhdon me fitore në miqësore, triumfon ndaj Istogut

  FrontOnline
  14 Nëntor 2021

  Ballkani ka zhvilluar sot një ndeshje miqësore në kuadër të pushimit ndërkombëtar.

  “Portokallezinjtë” fituan 1-3 në udhëtim te skuadra e Istogut që bën gara një rang më poshtë, shkruan FrontOnline.

  Dygolat e Berishës dhe një i Emërllahut vulosën fitoren e skuadrës së Bekim Isufit në stadiumin “Demush Mavraj”.

  Gjatë këtij pushimi ndërkombëtar, Ballkani zhvilloi një miqësore me 10 nëntor ndaj Fushë Kosovës në Suharekë, në të cilën triumfoi me rezultat 3-2.

  Ndryshe, Ballkani është lider i Superligës pas 13 xhirove të para, duke mbledhur 24 pikë, me gjashtë fitore, gjashtë barazime e një humbje./FrontOnline/

  KEDS njofton për ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Sport18 Korrik 2024
  Llapi është mposhtur në “Zahir Pajaziti” edhe në ndeshjen kthyese nga Wisla Krakowa në kuadër të kualifikimeve për Europa League. Pjesa e...
  Sport18 Korrik 2024
  Në Prishtinë po mbahet Kampionati Evropian i Hendbollit U20. Në kuadër të tij mbrëmë është zhvilluar ndeshja mes Kosovës dhe Luksemburgut, ku...
  Sport18 Korrik 2024
  Bruce Mwape nuk do t’i lejohet kontakti privat me asnjë nga lojtaret e tij në Lojërat Olimpike në Paris, por trajnerit të...
  Të tjera
  Sport18 Korrik 2024
  Llapi është mposhtur në “Zahir Pajaziti” edhe në ndeshjen kthyese nga Wisla Krakowa në kuadër të kualifikimeve për Europa League. Pjesa e...
  Lajme18 Korrik 2024
  Artan Hajrizi vëllai i Faton Hajrizit i cili po dyshohet për vrasjen e një polici në Serbi, ka treguar se si vëllai...
  Lajme18 Korrik 2024
  Arbër Rexhaj, deputet i VV-së, ka thënë se i dyshuari për vrasjen e një polici serb në Serbi, është kriminel që ka...
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Një familje e cila raportohet të jetë nga Maqedonia e Veriut, ka pësuar aksident të tmerrshëm në afërsi të Leskovcit ndërsa po...
  Lajme18 Korrik 2024
  Autoritetet në Serbi kanë nisur sot në orën 19:00 kërkimet edhe me helikopterë mbi zonën ku ndodhi vrasja e mbrëmshme e policit....
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka refuzuar bisedimet për arritjen e një marrëveshjeje me Rusinë, pa miratimin e Kievit, pasi kryeministri hungarez, Viktor...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.