Sport

Ballkani shumë afër ta shkruajë historinë, 90 minuta larg fazës së grupeve të Ligës së Konferencës

Ballkani shumë afër ta shkruajë historinë, 90 minuta larg fazës së grupeve të Ligës së Konferencës
23:00 | 18 Gusht 2022

Ballkani e ka shënuar një fitore të madhe në ndeshjen e parë të fazës “play-off” në Ligën e Komferencës, raporton FrontOnline.

Skuadra e Ilir Dajës e ka mposhtur Shkupin me rezultat 1:2.

Albion Rrahmani e Meriton Korenica ishin heronjtë e skuadrës së Ilir Dajës të cilës i duhen edhe 90 minuta të jashtëzakonshëm për të siguruar fazën e grupeve.

Ndeshja e dytë është ajo që zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë dhe aty mund të ketë festë të madhe për futbollin e Kosovës./FrontOnline/

Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home

Të tjera