Sport

Ballkani shkruan sonte historinë, debuton në Ligën e Kampionëve kundër Zalgirisit

Ballkani shkruan sonte historinë, debuton në Ligën e Kampionëve kundër Zalgirisit
09:07 | 05 Korrik 2022

Ballkani do ta shkruajë sonte historinë duke marrë pjesë për herë të parë në garat evropiane.

Kampioni i Kosovës në futboll do të luajë sonte në garën më të madhe për klube, Liga e Kampionëve, raporton FrontOnline.

Në rrethin e parë eliminator, skuadra që drejtohet nga Ilir Daja do të ketë punë të lehtë – të paktën në letër.

Skuadra nga Suhareka do të ndeshet me kampionin e Lituanisë, Zalgiris.

Ndeshja në fjalë do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Kjo sfidë luhet nga ora 20:00./FrontOnline/

Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home

Të tjera