×
 • Sport
 • Sport

  Ballkani shfrytëzon pushimin ndërkombëtar, zhvillon sot miqësoren e radhës

  FrontOnline
  14 Nëntor 2021

  Gjatë këtij pushimi ndërkombëtar, Ballkani zhvilloi një miqësore me 10 nëntor ndaj Fushë Kosovës në Suharekë, në të cilën triumfoi me rezultat 3-2.

  “Portokallinjtë” tani do të zhvillojnë miqësoren e dytë me radhë ku do të luajnë si mysafir të skuadrës së Istogut, që do të zhvillohet nga ora 14:00.

  Ndryshe, Ballkani është lider i Superligës pas 13 xhirove të para, duke mbledhur 24 pikë, me gjashtë fitore, gjashtë barazime e një humbje.

  Suharekasit ndjeken nga dy skuadrat e Gjilanit, Gjilani dhe Drita që ndajnë pozitat dy dhe tre me pikë të barabarta – nga 22.

  COMODITA, aset kontribues në Kosovë
  Nga Rubrika
  Sport20 Korrik 2024
  Skuadra e Juventusit është nisur për në Gjermani ku do të përgatitet për sezonin e ri 2024/25. Në listën e trajnerit Thiago...
  Sport20 Korrik 2024
  Në ceremoninë e hapjes, Nora dhe vëllai i saj, Akil Gjakova, do të mbajnë flamurin e vendit të tyre, të dorëzuar nga...
  Sport20 Korrik 2024
  Trajneri i Atalantas, Gian Piero Gasperini, shprehet i emocionuar për sfidën ndaj Real Madridit në Superkupën e Evropës, e cila do të...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.