Sport

Ballkani përballet sonte për herë të parë me Zalgirisin, kjo është forma e dy skuadrave në pesë ndeshjet e fundit

Ballkani përballet sonte për herë të parë me Zalgirisin, kjo është forma e dy skuadrave në pesë ndeshjet e fundit
10:17 | 05 Korrik 2022

Ballkani do ta shkruajë sonte historinë duke marrë pjesë për herë të parë në garat evropiane.

Kampioni i Kosovës në futboll do të luajë sonte në garën më të madhe për klube, Liga e Kampionëve, raporton FrontOnline.

Në rrethin e parë eliminator, skuadra që drejtohet nga Ilir Daja do të ketë punë të lehtë – të paktën në letër.

Ballkani shkruan sonte historinë, debuton në Ligën e Kampionëve kundër Zalgirisit

Skuadra nga Suhareka do të ndeshet me kampionin e Lituanisë, Zalgiris.

Ndeshja në fjalë do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Kjo do të jetë hera e parë që këto dy klube përballen mes vete.

Sa i përket formës në ndeshjet e fundit, Ballkani ka regjistruar tri fitore dhe dy humbje.

Kurse, Zalgiris është në formë të mirë me katër fitore dhe një humbje.

Kjo sfidë luhet nga ora 20:00./FrontOnline/

Kompania e basteve publikon kuota interesante për ndeshjen Ballkani – Zalgiris në Ligën e Kampionëve

Prince Caffe: Hape dhe fito preminë kryesore, çdo muaj nga një Fiat 500

Të tjera