Sport

Ballkani fiton në “Fadil Vokrri” ndaj Klaksvikut, gjithçka vendoset në Ishujt Faroe

Ballkani fiton në “Fadil Vokrri” ndaj Klaksvikut, gjithçka vendoset në Ishujt Faroe
21:52 | 04 Gusht 2022

Ballkani e ka shënuar një fitore të vështirë sonte në Ligën e Konferencës, raporton FrontOnline.

Djelmoshat e Ilir Dajës ishin sonte nikoqirë të Klaksvikut në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Ndeshja e vlefshme e rundit të tretë eliminator i takoi Ballkanit 3:2.

Nazmi Gripshi (’30), Meriton Korenica (’42) dhe Albion Rrahmani (’50) i shënuan golat për suharekasit.

Kurse, për mysafirët realizoi dygolësh Klettskard (’69,’88).

Ndeshja e kthimit luhet në Ishujt Faroe pas një jave./FrontOnline/

Në MINIMAX kanë filluar zbritjet finale me çmime fikse 2€, 5€, 7€, 9€

Të tjera