Sport

Ballkani është skuadra e radhës që kualifikohet tutje në Kupën e Kosovës

Ballkani është skuadra e radhës që kualifikohet tutje në Kupën e Kosovës
14:48 | 24 Nëntor 2022

Ballkani është skuadra e fundit që kualifikohet tutje në Kupën e Kosovës në futboll.

Kampioni në fuqi i Kosovës ka fituar 1:3 në udhëtim te Phoenix në kuadër të 1/16-tës së finales, shkruan FrontOnline.

Golat e fitores për “portokallezinjtë” i realizuan Zarubica (23’), Kuq (64’) dhe Gripshi (87’).

Befasia më e madhe e kësaj faze ishte eliminimi i Dritës e cila u mund 1:2 nga Liria e Prizrenit./FrontOnline/

Banori apo banorja i/e radhës në BBVK vjen nga Tirana, por kush është ai/ajo?

Të tjera