[wp-story]

Lajme

Balje ironizoi me sloganin e LDK-së, Gecaj: “Duda ka n’Dud … veç verës”

Balje ironizoi me sloganin e LDK-së, Gecaj: “Duda ka n’Dud … veç verës”
23:41 | 24 Janar 2021

Slogani i LDK-së sot nxiti reagime të shumta nga politikanë, analistë politik dhe njohës të çështjes, duke shprehur habi për kuptimin që qëndron prapa këtij slogani.

LDK vendosi që në zgjedhjet e 14 shkurtit të garojë me sloganin ‘’Shteti.shtet’’.

Për këtë slogan pati edhe ironizime nga disa kandidatë për deputetë në këto zgjedhje. Një nga to ishte edhe ironizimi nga Duda Balje, e cila në një status shkroi ‘’Duda.dudë.’

Nuk vonoi shumë dhe për këtë reagoi një nga anëtarët e LDK’së, Bajram Gecaj, i cili shkroi ‘’ Duda ka n’Dud … veç verës!’’.

Partitë kanë zgjedhur slogane të ndryshme për të garuar në këto zgjedhje, slogane të cilat përdoren më pas nga aktivistët dhe votuesit për të treguar përkrahje ndaj këtyre partive të caktuara./FrontOnline

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera