Lajme

Balaj-Halimi bisedon me Kosnett për zhvillimet aktuale politike

Balaj-Halimi bisedon me Kosnett për zhvillimet aktuale politike
17:10 | 02 Korrik 2020

Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Albulena Balaj-Halimi, ka bërë të ditur se sot ka zhvilluar një një bisedë virtuale me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip S. Kosnett.

Ajo tha se me ambasadorin Kosnett diskutuan për zhvillimet aktuale politike, si dhe për situatën pandemike në vend.

“Ambasadorin e njoftova për angazhimet e Qeverisë së Kosovës në funksion të rimëkëmbjes ekonomike pas përhapjes së pandemisë”.

“Gjithashtu, diskutuam edhe për procesin e dialogut Kosovë- Serbi ku vlerësova lartë rolin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në këtë proces”.

“Ambasadorin Kosnett e falënderova për përkrahjen dhe mbështetjen që më ofroi në funksion të kryerjes së detyrave dhe obligimeve që kemi në kuadër të qeverisë së Kosovës”, ka shkruar Balaj-Halimi në rrjetin social Facebook.

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera