Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Bajrush Xhemajli thotë se disa deputetë që e kanë votuar Specialen kanë pasur dilema

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Bajrush Xhemajli, ish- i burgosur politik, ka deklaruar se disa nga deputetë e Kuvendit të Kosovës që e kanë votuar Gjykatën Speciale kanë pasur dilema.

  Xhemajli, në Kanal10, ka thënë se disa deputetë nuk e kanë votuiar me qejf këtë gjykatë.

  “Serbia përmes Kosajevit dhe Dick Martytt ka arrit me plasu një bllok dhe ajo ka shkrep. Pastaj Kuvendi i Kosovës ka votu dhe unë mendoj që këtu ka pas dilema edhe nga ata që kanë votuar. Unë mendoj që nuk e kanë votur me qejf. Është votu kanë mendu që më keq është përmes OKB-së”, ka thënë ai, shkruan FrontOnline.

  Ndërsa, duke folur për arrestimet e ish-krerëve të UÇK-së, Xhemajli ka pohuar se nuk kanë qenë të lehta skenat e arrestimeve.

  “Sigurisht se e përjetoj rëndë si për të arrestuarit e po ashtu edhe për familjet e tyre. Në këtë rast bashkënjdej me ta se edhe ne kemi qenë ish të burgosur. Nuk ka qenë lehtë me i shiku skenat se si janë arrestu, pro gjithsesi bashkendjej me ta”, ka shtuar Xhemajli./FrontOnline/

   

   

   

  Curri: Atdheu dhe Xhuli ia kaluan për shpejtësi të krijimit të lidhjes, Vivien dhe Getinjos (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Lajme31 Mars 2023
  Deputetja dhe përfaqësuesja e platformës “Liria ka emër”, Eliza Hoxha”, ka folur në lidhje me “Marshin për Drejtësi”, që do të mbahen...
  Lajme31 Mars 2023
  Kryetari i partisë Guxo, Faton Peci ka thënë se partia e tij, që është në koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje, pajtohet me marrëveshjen...
  Lajme31 Mars 2023
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, ku pritet kohë pas kohe të ketë reshje shiu,...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Kryetari i Unionit Shqiptar në Kroaci, Esat Çollaku, ka thënë se ka parë një mobilizim të jashtëzakonshëm përpara fillimit të “Marshojmë për...
  Lajme31 Mars 2023
  Lidhja Demokratike e Kosovës e ka cilësuar rritjen e çmimit të energjisë si të padrejtë e të papërballueshëm për qytetarët. Në faqen...
  Lajme31 Mars 2023
  Sa herë që dilte nga shtëpia, me vete merrte edhe biçikletën. Fundjavën që lamë pas, atë e la në vendin e zakonshëm,...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Shqiptarja Zenepe Uruci, 56 vjeçe u vra pasditen e djeshme në Itali nga bashkëshorti i saj Xhafer Uruci, 62 vjeç. Shqiptari e goditi 5...
  Vip31 Mars 2023
  Donald Veshaj ka thumbuar Olta Gixharin por edhe Efin për eksperiencën e tyre në Big Brother Vip Albania. Në programin që drejtohet...
  Ekonomi31 Mars 2023
  Kosova dhe Maqedonia e Veriut kanë nënshkruar sot një memorandum mirëkuptimi në mes të dy prodhuesve më të mëdhenj të energjisë elektrike...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.