[wp-story]

Lajme

Bajrami: Vjosa Osmani ka mbështetjen time për kryeministre

Bajrami: Vjosa Osmani ka mbështetjen time për kryeministre
19:05 | 08 Gusht 2019

Tashmë kur duket se zgjedhjet janë të pashmangshme, ka nisur për flitet për kandidatët e mundshëm për postin e kryeministrit.

Në gjithë këta emra është lakuar edhe ai i Vjosa Osmanit të LDK-së.

Por, se a e ka mbështetjen e partisë – ka treguar në Info Magazine bashkëpartiakja e saj, Hykmete Bajrami.

“Vjosa Osmani e ka mbështetjen time dhe të partisë, por ka edhe kandidat të tjerë të cilët potencialisht do të dilnin dhe do të përkraheshin nga ne”.

“Ne i kemi borxh elektoratit ta propozojmë një kandidat që siguron fitore dhe përçon unitet – këtë do ta vendos Këshilli i Përgjithshëm pas propozimeve të kryesisë”.

“Unë tani s’e di emrin, s’kam parë madje ambicie te asnjëri, ama kemi mjaftë kandidat që mund t’ia garantojnë fitoren LDK-së. Isa Mustafa po bën punë më të mirë të mundshme dhe këtë do të bëj edhe në përzgjedhjen e kandidatit për kryeministër”.

Super zbritje në “Petrol Company”

Të tjera