Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Bajrami fton “Guardia di Finanza” për ta audituar Thesarin e Kosovës!

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Agjencia e njohur italiane, “Guardia di Finanza”, që merret me krimet financiare dhe kontrabandë”, pritet që së shpejti të vije në Kosovë për të audituar rastin e vjedhjeve.

  Indeksonline mëson se ministrja e Financave, Hykmete Bajrami i ka bërë ftesë zyrtare kësaj agjencie nga Roma zyrtare.

  Kësisoj, “Guardia di Finanza”, do të merret konkretisht me hetimin ndaj Thesarit të Republikës.

  Ndryshe, para disa javësh shpërtheu skandali rreth zhdukjes së 2 milionë e 77 mijë eurove nga thesari i shtetit. Këto para dyshohet se ishin vjedhur përmes sistemit elektronik.

  Nga kjo vjedhje ishin bërë 4 pagesa në emër të disa projekteve.

  8 Marsi në Park Hotel & Spa – Që t’i të ndjehesh si Mbretëreshë ….
  Nga Rubrika
  Lajme23 Mars 2023
  Ministria e Shëndetësisë, ka konfirmuar se është shfuqizuar lista e barnave esenciale. Përmes një njoftimi dërguar mediave, nga kjo ministri kanë bërë...
  Lajme23 Mars 2023
  KEDS ka njoftuar se nesër do të ketë punime të domosdoshme për siguri të sistemit në disa disa zona të qyteteve të...
  Lajme23 Mars 2023
  Zv/kryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi ka reaguar pasi në Komitetin e Parlamentit Evropian për Liritë Civile, Drejtësi dhe Çështjet e Brendshme, është...
  Të tjera
  Lajme23 Mars 2023
  Gjykata Themelore në Prizren ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh ndaj një personi të dyshuar për dhunim, transmeton Front Online....
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump, mblodhi 1.5 milionë dollarë në tre ditë pasi pretendoi se do të arrestohej. Megjithatë, arrestimi nuk u...
  Lajme23 Mars 2023
  Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, ka thënë se Kosova ka qendrën më të mirë në Evropë të trajnimit për kërkim-shpëtim....
  Sport23 Mars 2023
  Kombëtarja shqiptare ka vijuar përgatitjet për sfidën e parë të kualifikuesve të Europianit 2024 ndaj Polonisë, që luhet më 27 mars në...
  Vip23 Mars 2023
  Nita është banorja që para 1 jave hapi kutinë e Pandorës dhe dërgoi në nominim Kristin dhe Qetësorin ose Oltën dhe Kiarën....
  Lajme23 Mars 2023
  Kryetari i PSD-së, Daran Molliqaj e ka falënderuar kreun e Nismës, Fatmir Limaj për përkrahjen që do t’i japë kësaj partie në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.