Sport

Bajraktaraj fiton medalje të artë në Rumani

Bajraktaraj fiton medalje të artë në Rumani
17:56 | 09 Maj 2021

Kushtrim Bajraktaraj e ka shënuar një sukses të jashtëzakonshëm në bodybuilding.

Sportisti nga Kosova e ka fituar një medalje të artë dje, shkruan FrontOnline.

Në “Tiger Classic – Diamond Cup” në Rumani, Bajraktaraj e ka zënë vendin e parë duke e fituar të artën.

Në garën e organizuar nga IFBB, Bajraktaraj doli fitues në kategorinë deri në 80 kilogramë.

Përkundër vështirësive në përgatitje nga COVID-19, Bajraktaraj përsëri arriti të lë gjurmë në arenën ndërkombëtare duke ia sjell Kosovës edhe një medalje të artë në sportin e bodybuildingut./FrontOnline/

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera