[wp-story]

Lajme

Babë, djalë e nip u plagosën në Pejë, Policia tregon gjendjen

Babë, djalë e nip u plagosën në Pejë, Policia tregon gjendjen
12:14 | 03 Janar 2021

Babai, djali e nipi janë plagosur mbrëmë në Pejë, e për këtë ngjarje policia ka arrestuar një të dyshuar.

Si pasojë e plagosjes, dy nga viktimat janë dërguar për trajtim mjekësor në QKUK, pasi gjendja shëndetësore e tyre është më e rëndë.

Në vendin e ngjarjes policia ka konfirmuar shtatë gëzhoja plumbash.

Detaje për rastin ka dhënë sot Policia e Kosovës me anë të raportit 24-orësh.

Njoftimi i plotë i policisë:

VRASJE NË TENTATIVË/Rr. Vëllezërit Gërvalla, Pejë 02.01.2021-21:02. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi qe i njëjti ka shtënë me arme zjarri ne drejtim të tre viktimave meshkuj kosovarë. Si pasoj viktimat kane pësuar lëndime trupor ku fillimisht janë dërguar ne Spitalin e Pejës e me pas dy prej tyre janë transportuar ne QKUK-Prishtinë. Në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe konfiskuar shtate gëzhoja. Me vendim te prokurorit i dyshuari dërgohet ne mbajtje.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera